W miniony weekend w naszym ośrodku odbył się niezwykle ciekawy warsztat:

Biologika/Biologia Totalna/Racall Healing”

prowadzony przez Sonię Ross, dziennikarkę z wykształceniem medycznym, od 20 lat publikującą teksty związane z medycyną, psychologią, ezoteryką.

Dzięki pięknej pogodzie, złotej polskiej jesieni, większość zajęć mogliśmy odbyć w plenerze.

Wśród uczestników były zarówno osoby, które znają temat oraz takie które zetknęły się z nim po raz pierwszy. Jednak wszyscy byli zafascynowani przedstawionym materiałem. Praca z przykładami pozwoliła wielu uczestnikom rozpoznać schorzenia, które  dotknęły ich w przeszłości lub manifestują się obecnie – uświadomić sobie podłoże konfliktu.

Według Biologiki choroba nie jest czymś, co atakuje nas z zewnątrz.

Choroba to rozwiązanie mózgu na nadmiernie stresującą sytuację.

Biologiczny mózg podejmuje je poza naszą świadomością, by ratować życie, ilekroć poziom stresu przekracza nasze psychiczne możliwości.

Warsztaty pomogły uczestnikom zrozumieć, że nic w naszym ciele nie dzieje się przypadkowo. Najczęściej jest to reakcja organizmu na bodźce, manifestujące się w postaci emocji.

Choroba powstaje w wyniku emocjonalnych traum.

Roberto Barnai, węgierski naukowiec, autor Biologiki twierdzi:

„Zdrowienie zaczyna się tu, gdzie zaczęła się choroba – w duszy„.

U jej podstaw natomiast leży przekonanie:

Konflikt psychiczny przekłada się na konflikt biologiczny.

Rozwiązując pierwszy, uleczymy drugi.

Zaskoczenie chorobą, to niezauważenie problemu, konfliktu toczącego się wcześniej w naszym wnętrzu. Warsztat uświadomił nam jak ważne jest uświadomienie sobie źródła dolegliwości, nazwanie konfliktu. Wówczas o wiele łatwiej jest przepracować związane z problemem emocje, wykonać pierwszy krok do jego rozwiązania.

Biologika daje logiczne wyjaśnienie tego, dlaczego zachorowaliśmy. Według niej nawet najbardziej absurdalne zachowanie jest uzasadnione biologicznie.

Biologia robi, co może, by nas ratować.

Rozpoznajmy moment, w którym konflikt psychiczny może przekształcić się w konflikt biologiczny, czyli chorobę.

Bądźmy szybsi.

Zapraszamy na kolejne, prowadzone w mistrzowski sposób przez Sonię Ross, warsztaty Biologiki / Biologii Totalnej / Recall Healing.

Szczegóły wkrótce.