Z prawdziwą przyjemnością i satysfakcją piszę o konkretnym preparacie, który przebojem wchodzi na rynek europejski, choć mógłbym śmiało powiedzieć, również światowy.

Dlaczego o nim?

Ponieważ jest to rewelacyjny polski patent, a już europejski HIT!. Kto wie czy nie jest aktualnie bardziej znany za zachodzie Europy niż w rodzimej Polsce.

Ten INNOWACYJNY PRODUKT –absolutna nowość na rynku suplementów diety został już zgłoszony do:

 • Światowego programu : „EKO EUROPA – JAKOŚĆ I TRADYCJA”
 • Europejskiego projektu : „LIAISON” – konkursEURIC”

O czym mowa?

Węgiel drzewny wiklinowy bio – Salix viminalis (Suplement diety)

Rekomendowany przez Radę Naukową „Instytutu Chorób Cywilizacyjnych”.

Któż z nas nie doświadczył zaburzeń w funkcjonowaniu przewodu pokarmowego? Jak wiele osób potrzebuje dziś pilnego oczyszczenia organizmu z zalegających toksyn? Jak często występują zatrucia pokarmowe, o których nie mówi się w mediach, gdyż doświadczamy ich codziennie w cichości naszych domów i biur? Cierpimy z powodu „drobnych” dolegliwości w postaci wzdęć, biegunek, niewłaściwego funkcjonowania wątroby, złej perystaltyki jelit, odwodnienia…

Przedstawię tylko główne korzyści wynikające z zastosowania tego rewelacyjnego preparatu:

 • Eliminuje efekty błędów żywieniowych i złej jakości pożywienia,
 • Poprawia perystaltykę ( czynność ruchową ) jelit,
 • Zawiera węgiel i krzem – składniki mineralne niezbędne do funkcjonowania organizmu
 • Wspomaga wątrobę, ponieważ posiada właściwości emulgujące,
 • Oczyszczania organizmu z toksyn – absorbuje i dezaktywuje mikotoksyny,
 • Zapobiega zatruciom pokarmowym i wzdęciom, bowiem wiąże gazy jelitowe: siarkowodór, amoniak, produkty gnilne, toksyny bakteryjne i grzybowe, toksyczne produkty przemiany materii, nadmiar leków i innych związków chemicznych, oprócz silnych kwasów i zasad,
 • Wspiera prawidłowe funkcjonowanie układu pokarmowego; z powodu dużej powierzchni chłonnej posiada silne właściwości adsorpcyjne i osłaniające.
 • Zapobiega utracie wody z organizmu, dzięki czemu jest skuteczny w zapobieganiu i zwalczaniu biegunek,
 • W obecności kwasów żołądkowych, z węgla wiklinowego uwalniane są jony pierwiastków i staje się on bioaktywny.
 • Jony pierwiastków uaktywniają enzymy, hormony, witaminy i przeciwciała,
 • Wzbogaca organizm w minerały i pierwiastki śladowe,
 • Można stosować profilaktycznie i terapeutycznie bez okresu karencji,

Węgiel drzewny wiklinowy bio wstrzymuje biegunkę.  

W przyrodzie znane są tylko dwa tak silne naturalne detoksykanty: węgiel drzewny i żel kwasu krzemowego. Węgiel wierzbowy z drzewa wierzby wiciowej pozyskiwany jest z jednolitej, certyfikowanej plantacji ekologicznej.    

Wyższość węgla wierzbowego.

Wierzba jest drzewem leczniczym. Najcenniejszym jej składnikiem są glikozydy, w tym glikozyd salicylowy. Związki salicylowe działają przeciwzapalnie i przeciwreumatycznie. Poprawiają krążenie krwi, diurezę (wydalanie moczu), przyspieszają wydalanie toksyn i zbędnych metabolitów, w tym kwasu moczowego. Przyspieszają usuwanie obrzęków. Jej składniki wzmacniają wydzielanie żółci, przez co również przyczyniają się do wspomagania detoksykacji.

Składniki:

100 % węgiel drzewny wiklinowy bio. Węgiel wiklinowy otrzymywany jest z wierzby wiciowej ( Salix viminalis)  Wysoka porowatość węgla odpowiada za jego zdolność do adsorpcji toksyn, bakterii oraz gazów, które są powszechną przyczyną odczuwania dyskomfortu po jedzeniu. Węgiel aktywny pomaga zmniejszyć występujące po jedzeniu nadmierne wzdęcia* *Korzystne działanie występuje w przypadku spożycia 1 g co najmniej 30 min przed posiłkiem i 1g krótko po posiłku.

Uwaga: preparat polecany jest osobom dorosłym.

Sposób przygotowania:

zawartość butelki uzupełnić wodą do 2/3 wysokości butelki ( pojemność butelki to 100 ml). Kilkukrotnie wstrząsnąć i wypić.

Zalecane spożycie:

Zawartość opakowania ( 2g) jeden raz dziennie jako całość. Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.

1 porcja zawiera:

Węgiel drzewny wiklinowy bio ( Salix viminalis) 2 g.

Produkt zawiera wapń, magnez, sód, potas, krzem, miedz, żelazo i cynk.

Suplement diety nie może być stosowany jako substytut ( zamiennik) zróżnicowanej diety. Ważne jest stosowanie zbilansowanej i zróżnicowanej diety oraz zdrowego trybu życia.

Więcej o właściwościach:

Atomy węgla są niezbędne do syntezy białek, węglowodanów, kwasów tłuszczowych, witamin itp. Węgiel, tlen i wodór to niezbędne do życia pierwiastki biogenne. W ciele człowieka ważącego ok. 70 kg. Czysty węgiel stanowi aż ok. 13 kg. Taka ilość węgla w połączeniu z jego różnorodnością stawia węgiel jako chemiczną podstawę życia każdego organizmu żywego. Węgiel drzewny wiklinowy (Salix viminalis) dostarcza nie tylko najważniejszego pierwiastka i to w postaci organicznej, czystej chemicznie i nietoksycznej, ale ze względu na swoją porowatą strukturę i ogromną powierzchnię chłonną, ma ogromne właściwości adhezyjne, tj. detoksykacyjne, pochłaniające wszelkie toksyny zawarte np. w pożywieniu, lub bakteryjne powstałe w procesie trawienia.

Ostrzeżenie:

Z uwagi na bardzo wysokie właściwości absorpcyjne preparatu nie należy łączyć z lekami. Spożywać w odstępie co najmniej 4 godziny od przyjęcia ostatniej dawki jakiegoś leku.

Lek. med. Waldemar Pawłowski